"IX Konferencja Naukowo-Szkoleniowa SPECTRUM 2021". Konferencja online

TRANSMISJA  START https://www.spectrum2021.pl/

Wydarzenie trwa

25.09 - 30.10.2021 r., Warszawa

Strona głównaDrodzy Uczestnicy

 

Współczesne choroby infekcyjne odsłaniają  przed nami nowe wyzwania i nowe problemy, z którymi muszą się zmierzyć lekarze różnych specjalności. Pokazała to wyraźnie ostatnia epidemia wywołana przez SARS-CoV2.  W okresie wczesnych objawów infekcji, pacjent zazwyczaj trafia do gabinetu lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. To właśnie tam powstaje najpierw podejrzenie choroby, a następnie wstępna diagnoza, z którą pacjent  udaje się do ambulatoryjnej opieki specjalistycznej albo do szpitala.

Ponadto współczesny pacjent przychodzi do swojego lekarza rodzinnego  po informacje o chorobie, o możliwościach terapeutycznych oraz sposobach zapobiegania zakażeniom. Wynika z tego, że to lekarz POZ stanowi pierwsze, a niekiedy najważniejsze źródło wiedzy o zdrowiu, którą pacjent dalej wykorzystuje na swojej drodze terapeutycznej, profilaktycznej a niekiedy roszczeniowej.  

Zagadnienia przedstawione na spotkaniu dotyczyć będą najnowszych rekomendacji diagnostycznych i terapeutycznych  wybranych chorób infekcyjnych,   z którymi styka się  lekarz POZ w swoim gabinecie, a  przekazywane przez ekspertów informacje mają stanowić zwięzłe kompendium wiedzy,  przydatne w Państwa codziennej pracy.

 

                                                                                                                 Dr n. med. Grażyna Cholewińska

                                                                                                          Konsultant Wojewódzki w dziedzinie chorób zakaźnych