"Obrazowanie i schorzenia stawów skroniowo-żuchwowych"

Wydarzenie za 19 dni

13.12.2024 r., Lublin

Sylwetki wykładowców

Prof. dr hab. n. med. Franciszek Burdan jest Kierownikiem Zakładu Diagnostyki Obrazowej Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli oraz pracownikiem Zakładu Anatomii Prawidłowej, Klinicznej i Obrazowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Specjalista (II°) z zakresu radiologii i diagnostyki obrazowej. Jest przewodniczącym Sekcji Radiologii Szczękowo-twarzowej PLTR oraz członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Anatomicznego. Jest wykładowcą na kursach krajowych i zagranicznych, autorem licznych artykułów naukowych, współautorem podręczników w języku angielskim i polskim, w tym w rozdziałów w książce „Obrazowanie stawów skroniowo-żuchwowych” (Springer, 2019).
 
Prof. dr hab. n. med. Ingrid Różyło-Kalinowska jest Kierownikiem Zakładu Rentgenodiagnostyki Stomatologicznej i Szczękowo-Twarzowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Specjalista (II°) z zakresu radiologii i diagnostyki obrazowej. Jest Dyrektorem Regionalnym na Europę International Association of Dentomaxillofacial Radiology, członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego i Przewodniczącą Sekcji Radiologii Stomatologicznej i Szczękowo-Twarzowej PLTR. Była Prezydentem European Academy of DentoMaxilloFacial Radiology (2018-2020). Jest wykładowcą na kursach i kongresach o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Jest autorką i współautorką podręczników w języku angielskim i polskim, tłumaczką podręczników z języka angielskiego i niemieckiego. W roku 2022 otrzymała godność Członka Honorowego towarzystwa Oral Diagnosis and Maxillofacial Radiology Society (Turcja).
 
 
Prof. dr n. med. Kaan Orhan jest Dziekanem Wydziału Stomatologii Uniwersytetu w Ankarze w Turcji, profesorem w Zakładzie Radiologii Stomatologicznej i Szczękowo-Twarzowej tego Uniwersytetu i profesorem wizytującym na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Jest specjalistą w dziedzinie radiologii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej, współautorem ponad 400 prac naukowych, wykładowcą na licznych konferencjach i kursach krajowych i zagranicznych. W latach 2014-2016 był Prezydentem Europejskiej Akademii Radiologii Stomatologicznej i Szczękowo-Twarzowej. Jest Prezydentem Elektem Międzynarodowego Towarzystwa Radiologii Stomatologicznej i Szczękowo-Twarzowej (kadencja 2025-27). Jest redaktorem oraz autorem podręczników i rozdziałów w podręcznikach, w tym książki „Obrazowanie stawów skroniowo-żuchwowych” (Springer, 2019).
 
Dr n. med. Luiza Grzycka-Kowalik jest absolwentką Akademii Medycznej w Lublinie, od roku 2002 do dnia dzisiejszego pracownikiem I Zakładu Radiologii Lekarskiej i Medycyny Nuklearnej UM w Lublinie, kierowanego przez profesora Andrzeja Dropa – jednego z pierwszych w Polsce dysponującego wielorzędową tomografią komputerową. Stypendystka Programu Leonardo w Klinice Radiologii Szpitala Charité, Campus Virchow w Berlinie w roku 2005. Brała udział w tłumaczeniu na język polski kilku podręczników radiologicznych, w roku 2007 obroniła doktorat z zakresu obrazowania TK zatorowości płucnej, a rok później zdała egzamin specjalizacyjny. . Jest przewodniczącym Sekcji Tomografii Komputerowej i Rezonansu Magnetycznego PLTR. Współautorka książki „Emergency imaging of pregnant patients” wydawnictwa Springer.

Dr n. med. Marcin Wójcicki ukończył studia na kierunku lekarsko-dentystycznym na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie w 2017 roku. Swoje życie zawodowe poświęcił tematyce zaburzeń czynnościowych narządu żucia. Od 2018 roku pracuje jako asystent dydaktyczny w Samodzielnej Pracowni Zaburzeń Czynnościowych Narządu Żucia Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, gdzie prowadzi zajęcia w języku polskim i angielskim. Dodatkowo, od 2020 roku zajmuje się diagnostyką i leczeniem pacjentów w ramach Poradni Zaburzeń Czynnościowych Narządu Żucia UCS w Lublinie. W 2023 roku obronił interdyscyplinarną pracę doktorską, która łączyła zagadnienia radiologii i zaburzeń czynnościowych narządu żucia. Równocześnie prowadzi prywatną praktykę jako lekarz dentysta.
 
Dr hab. n. med. Grzegorz Staśkiewicz jest profesorem UML, kierownikiem Zakładu Anatomii Prawidłowej, Klinicznej i Obrazowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz pracownikiem I Zakładu Radiologii Lekarskiej i Medycyny Nuklearnej UM w Lublinie. Specjalista (II°) z zakresu radiologii i diagnostyki obrazowej. Jest przewodniczącym Sekcji Radiologii Sercowo-naczyniowej PLTR. Jest wykładowcą na kursach krajowych i zagranicznych, autorem licznych artykułów naukowych i doniesień konferencyjnych.