"Układowe zapalenie naczyń - patogeneza, przebieg kliniczny, leczenie"

Wydarzenie zakończone

03.04 - 04.04.2020 r., Warszawa

ZaproszenieSzanowni Państwo,
w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju i na świecie oraz Zarządzeniem Dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego ws.zakazu przeprowadzania na terenie Instytutu szkoleń i konferencji uprzejmie informuję, że konferencja "Układowe zapalenie naczyń - patogeneza, przebieg kliniczny, leczenie", która była planowana na 3-4.04.2020r. zostaje odwołana. 
Planowany nowy termin wydarzenia to 18-19.09.2020r.

z poważaniem,
Małgorzata Machaj
 


Szanowni Państwo, 

 

                  w imieniu Komitetu Naukowego oraz Komitetu Organizacyjnego mamy zaszczyt i ogromną  przyjemność  zaprosić Państwa do udziału w Konferencji UKŁADOWE ZAPALENIA NACZYŃ – PATOGENEZA, PRZEBIEG KLINICZNY, LECZENIE, która odbędzie się w Warszawie w dniach 3-4 kwietnia w Auli Głównej Wojskowego Instytutu Medycznego (wejście główne, V piętro). 

Patronat merytoryczny  nad konferencję objęła Klinika Chorób Wewnętrznych, Nefrologii i Dializoterapii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

Tematy wykładów zostały dobrane tak, aby specjaliści różnych dziedzin przedstawili specyfikę zajęcia różnych narządów przez tę grupę chorób. Konferencja będzie okazją do zaznajomienia się z najnowszą wiedzą na temat układowych zapaleń naczyń oraz usystematyzuje i podsumuje zdobyte już wiadomości.


Konferencja w dniu. 3.04.2020 skierowana jest do wszystkich lekarzy, którzy w swojej praktyce zawodowej mogą spotkać się z chorym na układowe zapalenia naczyń, a w szczególności do lekarzy rodzinnych, lekarzy chorób wewnętrznych, specjalistów reumatologii, nefrologii, pulmonologii, laryngologii, neurologii, immunologii, okulistyki. 

W dniu 4.04.2020 na konferencję zapraszamy pacjentów i ich bliskich oraz wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat układowych zapaleń naczyń.

 

Partnerem Konferencji jest Stowarzyszenie Chorych Na Układowe Zapalenia Naczyń „Vasculitis”, które powstało z potrzeby pacjentów, a jednym z celów statutowych organizacji jest edukacja na temat zapaleń naczyń, aby lepiej poznać swoją chorobę i być dla swojego lekarza partnerem w procesie diagnostyczno – leczniczym.

 

Mamy nadzieję, że nasze spotkanie, będzie pełne korzyści zawodowych, a jednocześnie okazją do zrozumienia sytuacji w jakiej znajduje się pacjent chory na układowe zapalenie naczyń.

 

 

                                                                       Przewodniczący Komitetu Naukowego

                                                                       Prof. dr hab. n. med. Stanisław Niemczyk

 

                                                                       Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

                                                                       Dr n. med. Aleksandra Rymarz